Rimini Wakacje

Rimini Wakacje
2020
Polska
riminiwakacje.pl
Odkryj wybrzeże Adriatyckie Rimini
HOME MORZE I ROZRYWKI W GŁĘB LADU WESOŁE MIASTECZKA KULTURA I SZTUKA PROMOCJE
Okolice wybrzeże Adriatyckiego Rimini
Hotel Rimini Hotel Torre Pedrera Hotel Bellaria Igea Marina Hotel Viserbella
Hotel Viserba Hotel Rivabella Hotel San Giuliano Mare Hotel Rimini - Marina Centro
Hotel Bellariva Hotel Marebello Hotel Rivazzurra Hotel Miramare
Hotel Riccione      

Wesołe miasteczka

W Rimini wszyscy stają się po trochu dziećmi, gdyż wybrzeże słynie nie tylko z plaż i lokali, lecz także z licznych wesołych miasteczek i parków tematycznych. Goście hoteli w Rimini mogą skorzystać ze zniżek na bilety wejściowe do głównych lunaparków w regionie.

Delfinarium:
Delfinarium znajduje się przy promenadzie Rimini, kilka kroków od głównych hoteli Marina Centro. W budynku znajdują się zdjęcia i znaleziska, które świadczą o wyjątkowości tych sympatycznych ssaków. Krótka prezentacja dydaktyczna jest wprowadzeniem do prawdziwego przedstawienia, które odbywa się kilka razy dziennie na otwartej przestrzeni z udziałem delfinów i ich treserów.

Informacje można uzyskać:
Lungomare Tintori 2
47900 Rimini
Tel. +39 0541 50298 - Fax +39 0541 50362 - info@delfinariorimini.it - www.delfinariorimini.it

Fiabilandia
Najstarsze wesołe miasteczko na wybrzeżu mieści się w Rivazzurra. To pełne uroku miejsce zostało stworzone całkowicie z myślą o najmłodszych. Gąsiennica, kolejka Fiabilandia Express, łódź pływająca po jeziorze wprowadzają młodzież do bajkowego świata, do zamku czarodzieja Merlino lub do zatoki Piotrusia Pana. Całości dopełniają wystawy dydaktyczne, obecność zwierząt z całego świata i place zabaw.

Informacje można uzyskać:
Via Cardano 15 – 47900 Rivazzurra di Rimini
Tel. +39 0541 372064 – Fax +39 0541 378662 - fiabilandia@fiabilandia.it - www.fiabilandia.it
Italia in miniatura (Włochy w miniaturze)
Park tematyczny Italia In miniatura mieści się w Viserba, kilka kilometrów od Rimini. Powstał w 1970 roku, a następnie był stale aktualizowany i poszerzany.  Stanowi prawdziwą podróż po Włoszech i niektórych miastach europejskich. Ponad 270 miniatur odtwarza zabytki i najsłynniejsze dzieła architektury włoskiej i zagranicznej. Wiernie odtworzone miejsca, takie jak Gran Canale w Wenecji, który można przepłynąć gondolą lub tez animacja wydarzeń historycznych, jak na przykład średniowiecznej bitwy pod Castel Sismondo, jednym z symboli Rimini, z pewnością przyciągną uwagę zarówno turystów starszych, jak i młodszych. Bilety wejściowe umożliwiają nie tylko poznanie historii, ale również dostęp do różnych rozrywek na terenie parku.

Informacje można uzyskać:
Via Popilia 239 – 47900 Viserba di Rimini
Tel. +39 0541 736736 – Fax +39 0541 732203 - info@italiainminiatura.com - www.italiainminiatura.com
Aquafan
Aquafan, najsłynniejszy park wodny w Europie, wznosi się na wzgórzu Riccione, kilka kilometrów na południe od Rimini.  Tutaj, wśród pieniących się fal, zjeżdżalni i basenów zatopionych w zieleni, dorośli i dzieci będą mogli spędzić niezapomniane chwile. Animatorzy zadbają o to, aby najmłodsi bawili się w basenach dla nich przeznaczonych, a dorośli będą mogli opalać się na słońcu, korzystać z masaży wodnych w dużym basenie lub ze słynnych zjeżdżalni Kamikaze i Twist, które od ponad 20 lat cieszą się tutaj tak ogromnym powodzeniem.

Informacje można uzyskać:
Via Ascoli Piceno 6 – 47838 Riccione (RN)
Tel. +39 0541 603050 – Fax +39 0541 606454 - info@aquafan.it - www.aquafan.it
Oltremare i IMAX
Przed opuszczeniem Riccione, gdzie mieści się Aquafan, rodziny odpoczywające na wybrzeżu Romanii mogą jeszcze zwiedzić park Oltremare, fascynującą wystawę dydaktyczną poświęconą planecie Ziemi i podwodnemu światu. Można tam podziwiać akrobatyczne wyczyny delfinów, pospacerować wśród ziemskich i morskich habitat, zobaczyć ptactwo domowe, które swobodnie biega po gospodarstwie lub też obejrzeć emocjonujące filmy dokumentalne 3D i 4D na ekranie o powierzni 600 m2 w salach pobliskiego, supernowoczesnego kina IMAX.

Informacje można uzyskać:
Via Ascoli Piceno 6 – 47838 Riccione (RN)
Tel. +39 0541 609000 – Fax +39 0541 427272 - info@imaxriccione.it - www.imaxriccione.it
Akwarium w Cattolica
Akwarium w Cattolica znajduje się na terenie dużego parku przy promenadzie, w przepięknym budynku z lat 30-tych, którego bryła przypomina flotę morską. Wizyta w Akwarium oferuje emocjonującą podróż dydaktyczną w głąb podmorskiego świata. Można tam zobaczyć ryby rekinokształtne i tropikalne, o najprzedziwniejszych kształtach i kolorach. Podróż po wodnej planecie jest bardzo pouczająca  i zachęca do refleksji. Biolodzy morscy zatrudnieni w charakterze przewodników, plansze ilustracyjne umieszczone przy basenach oraz specjalistyczne książki w sklepikach pomagają dorosłym i dzieciom zgłębić wiedzę na temat podmorskiego świata.

Informacje można uzyskać:
Piazzale delle Nazioni 1/a – 47841 Cattolica (RN)
Tel. +39 0541 8371 – Fax +39 0541 831350 - info@acquariodicattolica.it - www.acquariodicattolica.it

Mirabilandia
Jadąc w kierunku Rawenny, w niecałą godzinę drogi od Rimini, dociera się do wesołego miasteczka Mirabilandia. Na turystów czeka tutaj około 40 różnych atrakcji: kolejka górska Katun, przejażdżka którą podnosi od razu poziom adrenaliny, koło panoramiczne Eurowheel, jedno z największych na świecie, park dla najmłodszych zwany Bimbopoli, plaże z basenami i zjeżdżalniami, liczne przedstawienia na żywo dostarczające rozrywki o różnych porach dnia.
Miasteczko jest wkomponowane w niezwykłe środowisko naturalne, wokół są jeziora i ogrody, zacienione ścieżki, tysiące drzew i roślin wszelkiego rodzaju. Atrakcje oferowane przez Mirabilandię są tak zaplanowane, aby zapewnić rozrywkę turystom w różnym wieku i o różnych upodobaniach. Dorośli i dzieci, rodziny i młodzież będą mieli dzięki temu możliwość przeżycia prawdziwej przygody i spędzenia niezapomnianych chwil.

Informacje można uzyskać:
Statale  Adriatica SS 16, Km.162 Loc. Mirabilandia - 48100 Ravenna
Tel. +39 0544 561111 - Fax +39 0544 560195 - mirabilandia@mirabilandia.it -  www.mirabilandia.it